20% попуст Добивате 2 Поени!

BENTON Snail Bee High Content Mask Pack 20g 1 парче

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

41 на залиха

Откако ќе ја нанесете оставете ја да делува 15-20 минути пред да ја отстраните.
Camellia Sinensis Leaf Water, Aqua (Water), Butylene Glycol, Glycerin, Snail Secretion Filtrate, Niacinamide, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Plantago Asiatica Extract, Laminaria Digitata Extract, Diospyros Kaki Leaf Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Ulmus Campestris (Elm) Bark Extract, Althaea Rosea Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, sh-Oligopeptide-1, Beta-Glucan, Betaine, Panthenol, Allantoin, Xanthan Gum, Adenosine, Bee Venom, Polysorbate 20, Lecithin, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract

Опис

Benton Snail Bee High Content Mask Pack е лист маска која содржи вода од лист од Camellia sinensis, слуз од полжав, пчелин отров и нијацинамид. Екстрактот од пчелен отров помага во подобрување на тенот и текстурата на кожата, за осветлување на кожата и подобрување на брчките.

Се препорачува за сите типови на кожа, особено за кожата склона кон акни.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница