20% попуст Добивате 23 Поени!

BENTON SNAIL BEE HIGH CONTENT ESSENCE 100ml

1.440ден 1.152ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

2 на залиха

Нанесете соодветна количина на лицето и нежно тапкајте додека не се апсорбира целосно
Snail Secretion Filtrate, Aqua (Water), Butylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, 1,2- Hexanediol, Pentylene Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Copper Tripeptide-1, Hexapeptide-11, Hexapeptide-9, Palmitoyl Pentapeptide-4, Palmitoyl Tripeptide-1, Tripeptide-1, Panthenol, Betaine, Allantoin, Diospyros Kaki Leaf Extract, Laminaria Digitata Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Plantago Asiatica Extract, Ulmus Campestris (Elm) Bark Extract, Polyglyceryl-10 Laurate, Althaea Rosea Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Beta-Glucan, Arginine, Xanthan Gum, Adenosine, Caprylyl Glycol, Bee Venom

Опис

Есенција која што наместо вода содржи 90% екстракт од полжав и пчелин отров. Слузот од полжав и пчелиниот отров се моќни состојки кои што помагаат во борбата против акни, и лузни од акни, осветлување на тонот на кожата и хидратација во текот на целиот ден. Пчелниот отров има природно антивоспалително, антибактериско и антивирустно дејство, додека пак слузот од полжав ја оддржува природната регенерациија на клетките и ја оддржува влажна кожата. Се препорачува за чуствителна и проблематична кожа. Не содржи парабени, минерални масла, алкохол, бензофенон, стеориди, синтетички парфеми и вештачки конзерванси.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница