20% попуст Добивате 4 Поени!

Benton Skin Fit Mineral Sun Cream 12ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Water, Dibutyl Adipate, Propanediol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Polymethylsilsesquioxane, Ethylhexyl Triazone, Niacinamide, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Coco-Caprylate/Caprate, Caprylyl Methicone, Diethylhexyl Butamido Triazone, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Centella Asiatica Extract, Behenyl Alcohol, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Decyl Glucoside, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Panthenol, Tocopherol, Dipotassium Glycyrrhizate, Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Tromethamine, Carbomer, Sodium Stearoyl Glutamate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Xanthan Gum, Butyl Alcohol

Опис

Крема со СПФ 50+, формулиран е со минерални филтри, во својот состав содржи
екстракт од witch hazel, кој е задолжен за хранење на кожата и подобрување на нејзината
еластичност. Исто така содржи и centella asiatica, за рамнотежа на масло-вода на кожата,
каламин за смирување и заштита на кожата и цинк оксид за рефлексија на УВ зраците.
Овој СПФ крем ќе придонесе до осветлување на флеките и дамките од сонцето, и нега на
фините линии. Има лесна формула која веднаш се впива и не остава бел слој. Во својот
состав не содржи вештачки мирии што овој крем го прави погоден и за најчуствителната
кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница