20% попуст Добивате 20 Поени!

BENTON Let`s Carrot Multi Oil 30ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

14 на залиха

Како последен чекор од вашата рутина нанесете 2-3 капки на дланките и нежно масирајте. Нанесете подеднакво секаде на вашето лице и врат.
Caprylic/Capric Triglyceride, Coco-Caprylate/Caprate, Sunflower Oil, Olive Oil, Polyglyceryl-2 Isostearate/Dimer Dilinoleate Copolymer, Borage Root Oil, Canola Oil, Olive Peel Oil, Grape Seed Oil, Evening Primrose Oil, Glyceryl Caprylate, Avocado Oil, Tocopherol, Carrot Seed Oil (100ppm), Carrot Extract (660ppm), Vegetable Oil, Tocopheryl Acetate, Beta-Carotene, Fennel Oil, Tea Tree Leaf Oil, Peppermint Oil

Опис

Benton Let’s Carrot Multi Oil е повеќенаменско масло од  растителни масла и моркови (поради што содржи каротен) за да ги намали мртвите клетки на кожата, да ја помогне хидратацијата, да ја зајакне еластичноста на кожата и да обезбеди богати хранливи материи за да ја активира целосно ревитализацијата на кожата. Слој од ова масло ќе ја заштити и одржува вашата кожа хидрирана додека спиете, така што следното утро можете да се разбудите со помека, помазна и посјајна кожа. Погоден за сите типови на кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница