20% попуст Добивате 3 Поени!

BENTON Fermentation Mask 1 парче

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

85 на залиха

Откако ќе ја нанесете оставете ја да делува 15-20 минути пред да ја отстраните
Galactomyces Ferment Filtrate, Water, Lactobacillus/Collagen Ferment Filtrate, Glycerin, Propanediol, Pentylene Glycol, Butylene Glycol, Bifida Ferment Lysate, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Ceramide NP, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Althaea Rosea Root Extract, Acetyl Hexapeptide-8, Copper Tripeptide-1, Betaine, Panthenol, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Hydroxyethylcellulose, Adenosine, Carbomer, Hydrogenated Lecithin, Arginine

Опис

Benton Fermentation Mask е лист маска која содржи три високо квалитетни ферментирани состојки (Галактомицес ферментиран филтрат, Бифида ферментиран лисат и лактобацилус / флактрат на колаген) наменети за да обезбедат еластичност, сјај и храна. Зошто сакаме ферментирани состојки? Ферментацијата помага во апсорпцијата на активните состојки поефикасно во кожата, давајќи ви вистински резултати по употребата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница