20% попуст Добивате 32 Поени!

BENTON Fermentation Essence 100ml

2.030ден 1.624ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

17 на залиха

После чистењето и тонирањето, есенцијата нанесете ја на дланките , тапкајте по лицето и вратот додека не се апсорбира целосно. Потоа нанесете серум и хидратантна крема.
Galactomyces Ferment Filtrate, Aqua (Water), Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Bifida Ferment Lysate, Ceramide NP, Althaea Rosea Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Betaine, Panthenol, Allantoin, Sodium Hyaluronate, sh-Oligopeptide-1, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Adenosine, Arginine, Xanthan Gum, Hydrogenated Lecithin, Polysorbate 20, Lecithin

Опис

BENTON Fermentation Essence  се апсорбира брзо бидејќи содржи филтрат на ферментиран галактомицес, ферментиран квасец што може да осветли и да ја врати еластичноста на кожата. Голема концентрација на ферментирани состојки, церамиди и хијалуронска киселина обезбедуваат видлив поттик за еластичноста на кожата и ја зголемуваат хидратацијата на вашата кожа, притоа го намалуваат стареењето и создавање на брчки. Се препорачува за сите типови на кожа, особено чувствителна.

 

 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница