45% попуст Добивате 15 Поени!

BENTON Deep Green Tea Serum 30ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

Нанесете соодветна количина рамномерно на кожата по чистење и тонирање
Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Water (35,000 ppm), Aqua (Water), Glycerin, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Root Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Seed Extract, Betaine, Panthenol, Houttuynia Cordata (Heartleaf) Extract, Centella Asiatica Extract, Salix Nigra (Willow) Bark Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Biosaccharide Gum-1, Cellulose Gum, Caprylyl Glycol, Camellia Japonica (Japanese Camellia) Seed Oil, Madecassoside, Ethylhexylglycerin, Caprylic/​Capric Triglyceride, Tocopherol (Vitamin E), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Polyglyceryl-10 Laurate, Propanediol

Опис

Benton Deep Green Tea Serum содржи екстракт од кора од врба и екстракт од калинка кои се лесни се ексфолијатори за да се отстрани вишокот на себум и остатоци на површината на кожата, обезбедувајќи виталност на грубата кожа. Трите типа на хијалуронска киселина и пантенол (витамин Б5) овозможуваат длабока хидратација под површината, помагајќи и на кожата да остане здрава и чиста. Особено ефикасна и корисна за мрсна, дехидрирана и чувствителна кожа.

Содржи над 53% екстракти од зелен чај, состојка што помага за смирување и истовремено ја лади кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница