20% попуст Добивате 30 Поени!

BENTON Cica Gel Sunscreen Serum SPF50+PA++++ 50ml

1.850ден 1.480ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

3 на залиха

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Water, Propanediol, Dibutyl Adipate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Silica, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Caprylyl Methicone, Diethylhexyl Butamido Triazone, Coco-Caprylate / Caprate, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Saccharide Isomerate, Pentylene Glycol, Panthenol, Caprylic/Capric Triglyceride, Decyl Glucoside, Behenyl Alcohol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Betaine, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyltaurate/Dimethylacrylamide Crosspolymer, Polyisobutene, Hydrogenated Poly(C6-20 Olefin), Glycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Butylene Glyco, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hyaluronic Acid, Vincetoxicum Atratum Extract, Biosaccharide Gum, Caprylyl/Capryl Glucoside, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Sorbitan Oleate, Centella Asiatica Extract (100PPM), Tocopherol, Althaea Rosea Flower Extract, Allantoin, Ectoin, Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment, Asiaticoside, Madecassic Acid, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Asiatic Acid, Centella Asiatica Leaf Extract, Fructan, Ceramide NP, Hydrogenated Lecithin, Hydroxyacetophenone, Tromethamine, Sodium Phytate, Xanthan Gum, Acetyl Glucosamine, Citric Acid, Sodium Citrate, Octanediol, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil

Опис

Спф серум-крем со заштита SPF50+ PA++++ УВ со освежителна гел-формула која што не остава леплив слој по нанесување. Овој серум-крем е со хемиски филтри е задолжителен доколку барате моќна, но лесна нега за заштита од сонце. Во својот состав содржи цика и пантенол за смирување на кожата, хијалуронска киселина за зголемување на влажноста. Огрански серум-крем кој што е без мирис ви остава природен и бел финиш. Дерматолошки тестиран производ кој што е погоден за чуствителна кожа. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница