20% попуст Добивате 24 Поени!

Benton Ceramide Cream 10.000PPM 80ml

1.490ден 1.192ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

30 на залиха

По чистењето на лицето, нанесете соодветна количина рамномерно на кожата и нежно тапкајте до целосна апсорпција.
Water, Propanediol, Glycerin, Caprylic/Capric Tryglycerides, Methylpropanediol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Ceramide NP(10,005ppm), Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Butylene Glycol, Trehalose, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Jojoba Oil/Macadamia Seed Oil Esters, Carbomer, Allantoin, Arginine, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, 1,2-Hexandiol, Tocopherol, Pentylene Glycol, Panthenol, Squalene, Hydrogenated Lecithin, Caprylyl Glycol, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Eriobotrya Japonica Leaf Extract, Sodium Phytate, Phytosteryl Macadamiate, Acorus Calamus Root Extract, Perilla Ocymoides Leaf Extract, Schisandra Chinensis Fruit Extract, Sucrose, Phytosterol, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Flower Oil, Vincetoxicum Atratum Extract, Mineral Salts, Ceramide NS (1500ppb), Cholesterol, Phytosphingosine, Ceramide AS (500ppb), Ceramide AP (500ppb), Ceramide EOP (1ppb)

Опис

Навлажнувачка и хидратантна крема за лице која содржи состојки наменети за зајакнување на кожната бариера и спречување на губење на влажноста од кожата. Во својот состав содржи 10.000ppm церамиди, липиди, пантенол, токоферол и екстракт од vincetoxicum atratum кои обезбедуваат интензивно навлажнување и хидратација на кожата, како и нејзино потхранување. Исто така содржи и холестерол и масни киселини кои ја подобруваат еластичноста на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница