20% попуст Добивате 9 Поени!

BENTON Aloe Real Cool Soothing Gel 300ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Нанесете соодветна количина на чиста кожа
Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract (93%), 1,2-Hexanediol, Propanediol, Laminaria Japonica Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Viola Mandshurica Flower Extract, Glycerin, Pentylene Glycol, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Pinus Sylvestris Leaf Extract, Carbomer, Arginine, Sodium Phytate

Опис

Главна состојка на Aloe Real Cool Soothing Gel е 93% екстракт од лист од Aloe barbadensis кој е богат со полисахариди. Полисахаридите помагаат за активно хидрирање и смирување на кожата. Поради обилната хидратација и нега со помош на патентираниот Shooting Cooler кој е смирувачки разладувач со патентирана мешавина на 5 растителни екстракти ( екстракт од лист од Aloe barbadensis, екстракт од Laminaria japonica, екстракт од корен од Dioscorea japonica, екстракт од корен од  Ulmus davidiana,  екстракт од цвет од Viola mandshurica ) гелот природно ја разладува и смирува кожата.

Овој гел не содржи испарлив алкохол кој е карактеристична состојка во повеќето гелови за смирување и ладење. Водената база на гелот создава можност за лесно апсорбирање во кожата а на тој начин посебно е добар и погоден за ревитализација и смирување на сувата, дехидрирана, иритирана или изгорена кожа. Дерматолошки е тестиран и не е леплив со што може да се нанесува во поголема количина на лицето, телото, на коренот на косата или на самата коса.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница