20% попуст Добивате 22 Поени!

BENTON Aloe Propolis Soothing Gel 100ml

1.354ден 1.083ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

18 на залиха

Нанесете соодветна количина на кожата и нежно тапкајте за целосна абсорбција.
Aloe Barbadensis Leaf Water, Butylene Glycol, Aqua (Water), Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Glycerin, Propolis Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Betaine, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Portulaca Oleracea Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Allantoin, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arginine

Опис

Benton Aloe Propolis Soothing Gel има иста pH вредност како здравата кожа и нелеплива хидратантна текстура. Многу лесно се впива во кожата.

Главна состојка во овој гел е Алое Вера, застапена со 80% но содржи и 10% есктракт од пчелин прополис со што се постигнува максимална хидратација и хранење на кожата.

Уште една битна состојка во составот на овој гел е алантоинот. Алатоинот ја штити кожата од надворешни штетни влијаниа но истовремено и ја хидрира кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница