20% попуст Добивате 15 Поени!

Benton Air Fit UV defense Sun Cream 50ml SPF 50+ PA++++ 50ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

35 на залиха

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Water, Dibutyl Adipate, Propanediol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Polymethylsilsesquioxane, Ethylhexyl Triazone, Niacinamide, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Coco-Caprylate/Caprate, Caprylyl Methicone, Diethylhexyl Butamido Triazone, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Centella Asiatica Extract, Behenyl Alcohol, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Decyl Glucoside, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Panthenol, Tocopherol, Dipotassium Glycyrrhizate, Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Tromethamine, Carbomer, Sodium Stearoyl Glutamate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Xanthan Gum, Butyl Alcohol

Опис

СПФ крема со хемиски филтри која нуди највисока заштита од UVA и UVB зраците со СПФ SPF 50+ PA++++. Клинички тестирана формула со кремаста текстура која ги блокира УВ зраците, а истовремено не остава бела и леплива трага. Овој СПФ крем изобилува со состојки наменети за смирување на кожата, како: екстракт од азиска центела, пантенол, глициризат дипотазиум и токоферол кои ја хидрираат и потхрануваат кожата, а истовремено ја зајакнуваат кожната бариера.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница