10% попуст Добивате 17 Поени!

BEAUTY OF JOSEON Repair Serum Ginseng + Snail Mucin 30ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

19 на залиха

По тонирање нанесете соодветна количина од серумот на кожата. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорбција во кожата.
Panax Ginseng Root Water, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Snail Secretion Filtrate, Dipropylene Glycol, Water, Niacinamide, Glycerin, Propanediol, Trehalose, Xanthan Gum, Glycereth-25 PCA Isostearate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Adenosine, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Tricholoma Matsutake Extract, Tromethamine, Rhododendron Chrysanthum Leaf Extract, Disodium EDTA, Hydrolyzed Cicer Seed Extract, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Dextrin, Sodium Hyaluronate, Phellinus Linteus Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Akebia Quinata Extract, Panax Ginseng Root Extract

Опис

Серум кој во својот состав содржи 63% корен од женсен, 3% слуз од полжав, екстракт од сладок корен и печурки мацутаке, кои се задолжени за темелна хидратација на кожата, за забавено стареење на кожата, како и изедначување на тонот на кожата. Серум кој ја зајакнува и обновува оштетената кожна бариера, ги намалува брчките и фините линии и го зголемува еласцитетот на кожата. Наменет е за користење на сува, дехидрирана, нормална и комбинирана кожа

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница