11% попуст Добивате 21 Поени!

Beauty of Joseon Relief Sun Rice + Probiotics 50ml

1.190ден 1.059ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

633 на залиха

Пред излегување 20/30 минути нанесете соодветна количина на лицето и вратот и сите делови од телото кои се изложени на сонце. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Water, Oryza Sativa (Rice) Extract (30%), Dibutyl Adipate, Propanediol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Polymethylsilsesquioxane, Ethylhexyl Triazone, Niacinamide, Methylene Bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Coco-caprylate/Caprate, Caprylyl Methicone, Diethylhexyl Butamido Triazone, Glycerin, Butylene Glycol, Oryza Sativa (Rice) Germ Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Lactobacillus/Pumpkin Ferment Extract, Bacillus/Soybean Ferment Extract, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Macrocystis Pyrifera (Kelp) Extract, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Panax Ginseng Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Monascus/Rice Ferment, Pentylene Glycol, Behenyl Alcohol, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Decyl Glucoside, Tromethamine, Carbomer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, 1,2- Hexanediol,Sodium Stearoyl Glutamate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Xanthan Gum, Tocopherol, Lactobacillus/Rice Ferment, Aspergillus Ferment, Saccharomyces/Rice Ferment Filtrate

Опис

СПГ крем со хемиски филтри кој ултра лесно се нанесува и легнува на кожа. Во составот изобилуваат состојки со својства за смирување и осветлување на кожата, овозможувајќи да е соодветен за користење и на најсензитивната кожа. Има ултралесна кремаста
формула која овозможува брза и лесна апсорбција без лупење или оставање на бела трага на кожата. Во својот состав содржи 30% екстракт од ориз + пробиотици: содржи ферментиран лизат од зрна кој овозможува да се потхрани кожата и да ја зајакне кожната бариера. Со висока СПФ заштита: СПФ 50 потврдена во две лаборатории, во Кореја и Шпанија.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница