10% попуст Добивате 28 Поени!

Beauty of joseon Red Bean Refreshing Pore Mask 140ml

1.560ден 1.404ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

38 на залиха

1. Нанесете со раце или на козметичко памукче и нежно избришете го лицето и вратот. 2. Нанесете еднаш на секои 2-3 дена или соодветно прилагодете го периодот на користење, во зависност од реакцијата на вашата кожа. 3. Кога се користи наутро, не заборавајте да носите заштита од сонце со SPF30 или повеќе. 4. Тонерот може да се користи на други засегнати делови од вашето тело
Phaseolus Angularis Seed Extract, Glycerin, Kaolin, Caprylic/Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol, Phaseolus Angularis Seed Powder, Hectorite, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Sorbitan Olivate, Cetearyl Olivate, Ultramarines, Pyrus Communis (Pear) Fruit Extract, Ethylhexylglycerin, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Hedera Helix (Ivy) Leaf/Stem Extract, Water, Polyisobutene, Pyrus Malus (Apple) Leaf Extract, Fragaria Chiloensis (Strawberry) Fruit Extract, Iron Oxide Red (CI 77491), Caprylyl/Capryl Glucoside, Sorbitan Oleate, Triethoxycaprylylsilane

Опис

Измивачка маска која го отстранува себумот и длабински ги прочистува порите без затегнатост, а по користењето пружа освежувачко и разладувачко чувство. Содржи 30% екстракт од црвен грав и каолин за мазна и чиста кожа. Ги минимизира проширените пори.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница