10% попуст Добивате 21 Поени!

Beauty of Joseon RENEW Radiance Cleansing Balm 100ml

1.190ден 1.071ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

60 на залиха

Нежно масирајте со кружни движења на сува кожа со прстите за да ја растопите сета шминка и остатоци. Додадете вода да го емулзифицира маслото и повторно масирајте. Исплакнете убаво со млака вода.
Cetyl Ethylhexanoate, Polyglyceryl-6 Dicaprate, Polyglyceryl-2 Caprate, Polyglyceryl-2 Sesquicaprylate, Synthetic Wax, Caprylic/Capric Triglyceride, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Hippophae Rhamnoides Oil, Oryza Sativa (Rice) Bran Oil, Oryza Sativa (Rice) Seed Water, Avena Sativa (Oat) Meal Extract, Coix Lacryma-Jobi Ma-yuen Seed Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Water, Sorbitan Sesquioleate, Glycerin, Propanediol, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin

Опис

Овој балм за чистење на кожата има ултра мека свиленкаста текстура длабински ќе ја растопи и најтешката шминка, нечистотии и вошок маснотии без да ја иритира или исуши кожата. Во својот состав содржи природни корејски хербални лековити состојки. Овој балм нуди мношно бенефиции освен длабинското чистење. Составот изобилува со вода од ориз и ферментиран ориз и помага во задржување на влажноста и осветлување на кожата, додека екстрактот од хризантема кој содржи Витамин А и Б ја заштитува и смирува кожата од надворешните стресори. Овој маслен балм е перфектен за сите типови на кожа, но особено е добар за безживотна и сензитивна кожа. Вегански производ и никогаш тестиран на животни. Без присуство на вештачки парфеми и бои, парабени, сулфати, алкохол, минерални масла, есенцијални масла и силикони.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница