10% попуст Добивате 11 Поени!

Beauty of Joseon MINI Centella Asiatica Vita Serum 10ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

14 на залиха

По тонирање нанесете соодветна количина од серумот на кожата. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорбција во кожата
Centella Asiatica Extract, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Glycerin, Propanediol, Betaine, Dicaprylyl Carbonate, Methyl Trimethicone, Cetyl Ethylhexanoate, Panthenol, Laminaria Japonica Extract, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Phellodendron Amurense Bark Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Brassica Oleracea Acephala Leaf Extract, Hydrolyzed Gardenia Florida Extract, Hydrogenated Lecithin, Cetearyl Alcohol, Water, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Silica, Bisabolol, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrolyzed Jojoba Esters, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Beheneth-25 Methacrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Polyglyceryl-10 Myristate, Adenosine, Fructooligosaccharides, Beta-Glucan, Butylene Glycol, Sorbitan Isostearate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Maltodextrin, Arginine, Carbomer, Ascorbic Acid Polypeptide, 1,2-Hexanediol, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin

Опис

Навлажнувачки серум за лице, кој што помага во справување со хиперпигментација и истовремено спречува дехидрација на кожата. Се одликува со лесна и освежувачка текстура која што брзо се апсорбира без леплив и масен слој. Формулиран е со 68% екстракт од Centella Asiatica за смирување на кожата од иритации, а истовремено ја одржува хидратацијата на кожата. Исто така содржи и  10% 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, дериват на витамин Ц со висока стабилност и ниска иритација за осветлувачки ефект и изедначен тон на лицето. Пакувањето е туба со пумпа без воздух, која што ги блокира светлината и воздухот за да се одржи ефикаснота на серумот без да оксидира

 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница