33% попуст Добивате 7 Поени!

Beauty of Joseon Low PH Rice cleansing bar 120g

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

Откако ќе запените со мокри раце, нежно масирајте го вашето лице и тело, а потоа темелно исплакнете со млака вода.
Sodium Cocoyl Isethionate, Zea Mays (Corn) Starch, Water, Glycerin, Decyl Glucoside, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Xanthan Gum, Citric Acid, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Powder, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Butylene Glycol, 1,2- Hexanediol, Caprylyl Glycol

Опис

Ултра нежен сапун составен од мешани зрна и нежни сурфактанти е наменет за лице и тело и за секого. И за возрасни, но и за бебиња и деца. Овој сапун е со блага киселост, а ефикасно чисти без да ја оштети природната кожна бариера. Во својот состав содржи хипоалергенски сурфактант познат како “Бебешка пена” кој се користи во производи за
бебиња и тодлери. Бидејќи содржи и масло од маслинка и екстракт од оризови трици (богати со амино киселина, минерали и Витамин Е) кои се ефикасни за хидратација и навлажнување на кожата, по користењето не ја затегнува кожата. Малите црни зрна кои се гледаат на сапунот се семиња од црн сусам која одамна се користел како делотворна хербална состојка.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница