10% попуст Добивате 17 Поени!

Beauty of Joseon Glow Serum Propolis+Niacinamide 30ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

32 на залиха

По тонирање нанесете соодветна количина од серумот на кожата. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорбција во кожата.
Propolis Extract, Dipropylene Glycol, Glycerin, Butylene Glycol, Water, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Melia Azadirachta Flower Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Centella Asiatica Extract, Corallina Officinalis Extract, Lotus Corniculatus Seed Extract, Calophyllum Inophyllum Seed Oil, Betaine Salicylate, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Tromethamine, Polyglyceryl-10 Laurate, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Dextrin, Pentylene Glycol, Octanediol, Tocopherol, Xanthan Gum, Carbomer.

Опис

Серум кој во својот состав содржи 60% екстракт од прополис кој има антиинфламаторни и антисептички својства задолжен за прочистување и заштитување на кожата и 2% ниацинамид кој е задолжен за контрола на лачење на маснотии и осветлување на кожата. Во својот состав содржи и традиционални корејски билни состојки кои се задолжени за смирување на иритациите и проблематичната кожа склона на акни. Наменет за користење кај нормална, сува и комбинирана кожа склона на иритации и акни.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница