10% попуст Добивате 17 Поени!

BEAUTY OF JOSEON Glow Deep Serum Rice + Arbutin 30ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

13 на залиха

По тонирање нанесете соодветна количина од серумот на кожата. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорбција во кожата.
Oryza Sativa (Rice) Bran Water, Water, Glycerin, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Dipropylene Glycol, Arbutin, Methyl Gluceth-20, Panthenol, Polyglycerin-3, Trehalose, Glyceryl Glucoside, Hydrolyzed Jojoba Esters, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Ethylhexylglycerin, Hydroxyethylcellulose, Xanthan Gum, Arginine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Disodium EDTA, Coptis Japonica Root Extract, Sorbitan Isostearate, Glucose, Cyclohexane, Coix Lacryma-Jobi Ma-Yuen Seed Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Hordeum Distichon (Barley) Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Seed Extract, Vigna Radiata Seed Extract, Zea Mays (Corn) Kernel Extract

Опис

Серум кој во својот состав содржи  68,6% вода од трици од ориз и 2% арбутин кои се задолжени за осветлување на тонот на кожата, негово изедначување, избледнување на хиперпигментацијата како и темните дамки и кругови. Овој серум има лесна текстура која брзо се апсорбира во кожата и истовремено и пружа неверојатна хидратација. Во неговиот состав нема присуство на минерално масло, есенцијални масла, парабени, сулфати. Може да се користи за секој тип на кожа, вклучувајќи ја и најсензитивната.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница