10% попуст Добивате 27 Поени!

Beauty of Joseon Ginseng Moist Sun Serum SPF 50+ PA++++ 50ml

1.490ден 1.341ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

25 на залиха

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Water, Butylene Glycol, Dibutyl Adipate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Alcohol, Acrylates Copolymer, Butyloctyl Salicylate, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Triazone, Niacinamide, Phenethyl Benzoate, 1,2-Hexanediol, Silica, Methylpropanediol, Panax Ginseng Root Extract, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Panax Ginseng Berry Extract, Panax Ginseng Extract, Panax Ginseng Leaf/Stem Extract, Amyris Balsamifera Bark Oil, Angelica Archangelica Root Oil, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Leaf/Twig Oil, Ferula Galbaniflua (Galbanum) Resin Oil, Jasminum Officinale (Jasmine) Oil, Panax Ginseng Root Extract, Polysilicone-15, Isoamyl p-Methoxycinnamate, Polymethylsilsesquioxane, Dibutyl Lauroyl Glutamide, Pentylene Glycol, Dibutyl Ethylhexanoyl Glutamide, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Sodium Acrylates Crosspolymer-2, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Ethyl Hexanediol, C30-45 Alkyldimethylsilyl Polypropylsilsesquioxane, Hydroxyacetophenone, Adenosine, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Glycerin, Xanthan Gum, Disodium EDTA

Опис

Хранил серум со СПФ50+, за заштита на кожата од штетните УВ зраци. Инфузија од 30% ginseng екстракт и , формула против стареење која ја подобрува еластичноста на кожата и ја оддржува кожата хидрирана. Исто така содржи и 2%niacinamide, за осветлување на кожата за блескав изглед. Лесна текстура која при нанесување не остава леплив слој.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница