10% попуст Добивате 12 Поени!

Beauty of Joseon Ginseng Essence Water MINI 40ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

12 на залиха

По чистење и тонирање нанесете соодветна количина од есенцијата на кожата. Нежно тапкајте ја на кожата за побрза и поефикасна апсорбција во кожата.
Panax Ginseng Root Water, Butylene Glycol, Glycerin, Propanediol, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Water, Hydroxyacetophenone, Glyceryl Glucoside, Xanthna Gum, Panthenol, Dipotassium Glycyrrhizate, Allantoin, Adenosine, Panax Ginseng Callus Culture Extract, Theobroma Cacao(Cocoa) Extract, Dextrin, Glucose, Panax Ginseng Root Extract, Panax Ginseng Berry Extract, Lactobacillus/Panax Ginseng Root Ferment Filtrate, Sodium Hyaluronate, Ethylhexyglycerin, Disodium EDTA.

Опис

Есенција која во својот состав содржи 80% вода од женсен за ревитализија и потхранување на кожата, 2% ниацинамид за осветлување на кожата и контрола на лачење на себум, како и 0.04% аденозин задолжен за намалување на фини линии и брчки. Еден производ кој е задолжен за хидратација, навлажнување, потхранување и осветлување на кожата за стекнување на нејзиниот природен сјај.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница