10% попуст Добивате 21 Поени!

Beauty of Joseon Ginseng Cleansing Oil 210ml

1.190ден 1.071ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

49 на залиха

Испумпајте 2-3 пати од маслениот чистач на суви дланки. Нежно масирајте на суво лице со кружни движења. Потоа натопете ги дланките со вода и повторно масирајте го лицето. Целосно исплакнете со млака вода.
Glycine soja (soybean) oil, cetyl ethylhexanoate, sorbeth-30 tetraoleate, olea europaea(olive) fruit oil, sorbitan sesquioleate, helianthus annuus (sunflower) seed oil,tocopherol, panax ginseng seed oil, ethylhexylglycerin, eclipta prostrata extract, panaxginseng root extract, melia azadirachta leaf extract, melia azadirachta flower extract,coccinia indica fruit extract, amber powder, moringa oleifera seed oil, solanummelongena (eggplant) fruit extract, curcuma longa (turmeric) root extract, ocimumsanctum leaf extract, corallina officinalis extract, bixa orellana seed oil, panax ginsengberry extract, panax ginseng root extract, butylene glycol, water, 1,2- hexanediol

Опис

По долго истражување и тестирање на разновидни производи достапни на пазарот, тимот на Beauty of Joseon го одбра маслото од соја глицин како база на овој маслен чистач, бидејќи станува збор за најнежното, а сепак доста ефикасно и моќно масло во отстранување на нечистотиите и себумот од кожата и тврдокорната шминка. Ова масло за чистење исто така содржи и масло од семе од женсен кое му дава посебен освежителен и смирувачки шмек, додека го чистите лицето со овој маслен чистач.
Во својот состав содржи 50% масло од соја – кое е skin friendly масло изведено од Глицин Соја кое се состои од олеинска, линоленска и линолеинска киселина. Нежно ги остранува нечистотиите без да ги затне порите, а истовремено ја хидрира и омекнува кожата.
Во својот состав содржи и 0.1% масло од семе од женсен кое ја заштитува кожата од надворешните стимули. Има уникатен мирис на трева кој ви овозможува максимално уживање.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница