10% попуст Добивате 23 Поени!

Beauty of Joseon Dynasty Cream 50ml

1.290ден 1.161ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

69 на залиха

Користете ја наутро и навечер. Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и нежно тапкајте ја на кожата за побрза и поефикасна апсорбција.
Water, Oryza Sativa (Rice) Bran Water, Glycerin, Panax Ginseng Root Water, Hydrogenated Polydecene, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Squalane, Butylene Glycol, Propanediol, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Hydrogenated Coconut Oil, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Caprylic/Capric Triglyceride, Disodium EDTA, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Honey Extract, Ceramide NP, Hydrogenated Lecithin, Coptis Japonica Root Extract, Raphanus Sativus (Radish) Seed Extract,. Lycium Chinense Fruit Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Phellinus Linteus Extract, Dextrin, Scutellaria Baicalensis Root Extract.

Опис

Хидратантна крема чија намена е борба со предвременото стареење по пат на длабинска хидратација, навлажнување, потхранување и осветлување на кожата. Во својот состав содржи екстракт од корејски женсен, орхидеја, оризова вода, традиционални хербални корејски лековити состојки кои имаат антивоспалителни својства и ја смируваат и подмладуваат кожата. Има ултра лесна текстура која не дава апсолутно никакво чувство на лепливост и тешкотија и многу брзо се апсорбира во кожата притоа оставајќи ја мека, хидрирана и сјајна. Во својот состав содржи и мед, церамиди и сквалан кои имаат висока моќа на задржување на влажноста во кожата како и го поддржуваат производството на колаген за здрава и подмладена кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница