10% попуст Добивате 3 Поени!

Beauty of Joseon Centella Asiatica Calming Mask 1ea

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

96 на залиха

1. По чистење на лицето нанесете тонер за да ја направите кожата помека. 2. Отворето го пакувањето и ставете ја маската нежно на лицето. 3. По 10-20 минути остранете ја маската од лицето и тапкајте нежно да се впие целосно преостанатата есенција.
Water, Centella Asiatica Extract, Glycereth-26, Butylene Glycol, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Hydroxyacetophenone, Arginine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Hydroxyethylcellulose, Carrageenan, Polyglyceryl-4 Caprate, Polyglyceryl-6 Caprylate, Adenosine, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Panthenol, Artemisia Princeps Leaf Extract, Lycium Chinense Fruit Extract, Propandiol, Portulaca Oleracea Extract, Panax Ginseng Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Anthemis Nobilis Flower Oil, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid

Опис

Лист маска која во својот состав содржи 15% азиска центела за да ја смири иритираната кожа. Содржи и екстракт од зелен чај, див пелин, гоџи бери, женсен и 3 типа на хијалуронска киселина (хијалуронска киселина, хидролизирана хијалуронска киселина и натриум хијалорунат) и ја навлажнува кожата длабински однатре.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница