10% попуст Добивате 17 Поени!

Beauty of Joseon Calming Serum Green Tea+Panthenol 30ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

24 на залиха

По тонирање нанесете соодветна количина од серумот на кожата. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорбција во кожата.
Camellia Sinensis Leaf Water, Water, Methylpropanediol, Glycerin, Butylene Glycol, Centella Asiatica Extract, Panthenol, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Chondrus Crispus Extract, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Artemisia Vulgaris Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, MeliaAzadirachta Flower Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Propolis Extract, Diethoxyethyl lSuccinate, Betaine, Octanediol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Allantoin, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Polyquaternium-51, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Sodium Phytate, Dextrin, Tocopherol.

Опис

Серум кој во својот состав содржи 76% екстракт од зелен чај кој има изобилие од антиоксиданси кои ја заштитуваат кожата од иритации и надворешните стресори, спречува лачење на вишок себум, 2% пантенол кој ја одржува кожата мека и смирена, екстракт од азиска центела кој е задолжен за смирување на кожата и традиционални хербални лековите состојки кои имаат антиинфламаторни својства и инстантно смируваат иритации и црвенила. Наменет е за користење кај масна и комбинирана кожа склона на акни.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница