10% попуст Добивате 18 Поени!

Beauty of joseon Apricot Blossom Peeling Gel 100ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

6 на залиха

Соодветна количина од овој пилинг гел нежно масирајте го на чиста и сува кожа, со кружни движења, избегнувајќи го пределот околу очите. Потоа исплакнете со млака вода. Користете го 1-2 пати во неделата.
Water, Prunus Mume Flower Water, Cellulose, Methypropandiol, 1,2-Hexandiol, Carbomer, Arginine, Ethylhexylglycerin, Allantoin, Sorbitol, Disodium EDTA, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Houttuynia Cordata Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Prunus Mume Fruit Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Butylene Glycol

Опис

Нежен пилинг гел со hanbang (традиционален корејски хербален лек) за измазнета и блескава кожа. Природните ензими од кајсија и јаболко нежно ги отстрануваат мртвите клетки на кожата кои предизвикуваат вишок себум, затворени пори и уморен изглед.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница