10% попуст Добивате 11 Поени!

Beauty of Joseon Green Plum Refreshing Cleanser 100ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

59 на залиха

Нанесете соодветна количина од гелот за миење, нанесете вода и запенете со дланките. Нежно масирајте го лицето. Темелно исплакнете со млака вода.
Water, Prunus Mume Fruit Water, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Phaseolus Radiatus Seed Extract, Sodium Cocoyl Isethionate, Glycerin, Sodium Chloride, Camellia Sinensis Leaf Extract, Houttuynia Cordata Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Prunus Mume Fruit Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Coconut Acid, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Sodium Isethionate, Citric Acid, Butylene Glycol, 1,2-hexanediol, Punica Granatum Extract, Clitoria Ternatea Flower Extract, Garcinia Mangostana Peel Extract, Propylene Glycol Laurate, Sodium Citrate, Disodium EDTA

Опис

Чистач за лице со блага киселост кој во својот состав содржи екстракти изведени од слива и мунг грав. Ефикасно ја чисти кожата без да на оштети природната кожна бариера. Има гел текстура, не ја суши кожата и по користењето ја остава кожата навлажнета. Содржи 24% вода од слива. Сливата е позната по тоа што е богата со органски киселини и витамини, ги омекнува старите мртви клетки на кожата и ја навлажнува кожата. Содржи
3% екстракт од семе од мунг грав. Мунг гравот е познат по ексфолирачките и навлажнувачките својства.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница