Добивате 34 Поени!

Banila Co Clean It Zero Cleansing Balm Revitalizing 100ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

ZERO BALANCE TECHNOLOGYTM Патентирана мешавина од активни состојки кои ефикасно ја чистат кожата темелно без да го нарушат природниот влажен баланс на кожата. Формулиран со активни ботанички состојки, вода од топли извори, Витамин Е и Витамин Ц за здрав изглед на кожата. Во својот состав содржи и Ресвератрол, Масло од семе од грозје и маслинка. Помага во изедначување на тенот и израмнување на текстурата на кожата за нејзин освежен и посветол изглед.
Користете ја шпатулата која е вклучена со балзамот. Нежно масирајте со кружни движења на сува кожа со прстите за да ја растопите сета шминка и остатоци. Додадете вода да го емулзифицира маслото и повторно масирајте. Исплакнете убаво со млака вода.
Cetyl Ethylhexanoate, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, PEG-10 Isostearate, Synthetic Wax, Phenoxyethanol, Butylene Glycol, Fragrance, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Tocopheryl Acetate, Water, Ethylhexylglycerin, Thuja Orientalis Leaf Extract, Propanediol, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Carthamus Tinctorius (Safflower) Flower Extract, Dextrin, Gardenia Florida Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Root Extract, Vitis Vinifera (Grape) Vine Extract, 1,2-Hexanediol, Bambusa Vulgaris Leaf/Stem Extract, Aspalathus Linearis Extract, Angelica Archangelica Root Extract, Malpighia Glabra (Acerola) Fruit Extract, Resveratrol, Polydiethyleneglycol Adipate/IPDI Copolymer, Acrylates/Ammonium Methacrylate Copolymer, Acrylates/Methoxy PEG-15 Methacrylate Copolymer

Опис

Banila Co Clean It Zero Cleansing Balm Revitalizing е формулиран со состојки кои
обезбедуваат најголема заштита од штетните слободни радикали за свежа и чиста кожа. Во составот на овој производ има изобилство од антиоксиданти кои ја заштитуваат кожата од предвремено стареење. Овој Балм овозможува заштита од надворешните стресори и иританти за обновена кожа. Banila Co Clean It Zero Cleansing Balm Revitalizing е создаден на брз и лесен начин да ги растопи сите нечистотии и шминка од вашата кожа.
Со извонреден состав за кожата, комплетно ја чисти кожата и хидрира со само еден едноставен чекор. Перфектен прв чекор во вашата рутина за двојно чистење на лицето!
Banila Co Clean It Zero Cleansing Balm Revitalizing е хипоалергенски чистач кој се
трансформира од текстура налик на шербет во нежно масло кога се аплицира на кожата.
Креиран да ја отстрани и шминката отпорна на вода и сите нечистотии на вашата кожа со само еден чекор. Zero Balance Технологијата темелно ја чисти кожата без да ја остави сува и затегната, оставајќи ја хидрирана и свежа. Наменет за користење на секој тип на кожата, особено за масна кожа.
Формулиран без присуство на:
•Парабени
•Сулфати
•Фталати
•Полиетилен
•Минерално масло
•Алкохол
•Вештачки бои

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница