Добивате 34 Поени!

Banila Co Clean It Zero Cleansing Balm Purifying 100ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

ZERO BALANCE TECHNOLOGYTM Патентирана мешавина од активни состојки кои ефикасно ја чистат кожата темелно без да го нарушат природниот влажен баланс на кожата. Формулиран со активни ботанички состојки, вода од топли извори, Витамин Е и Витамин Ц за здрав изглед на кожата. Во својот состав содржи и 7 активни растенија вклучувајќи и екстракт од корен од Licorice, Азиска Центела, корен од Scutellaria Baicalensis, Asian Knotweed, зелен чај, корен од рузмарин и камилица.
Користете ја шпатулата која е вклучена со балзамот. Нежно масирајте со кружни движења на сува кожа со прстите за да ја растопите сета шминка и остатоци. Додадете вода да го емулзифицира маслото и повторно масирајте. Исплакнете убаво со млака вода.
Cetyl Ethylhexanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, PEG-10 Isostearate, Synthetic Wax, Water, Phenoxyethanol, Butylene Glycol, Fragrance, Tocopheryl Acetate, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Ethylhexylglycerin, Anthemis Nobilis Flower Water, Glycerin, Centella Asiatica Extract, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, 1,2-Hexanediol, Citric Acid, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Portulaca Oleracea Extract, Althaea Rosea Flower Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Sodium Benzoate, Bambusa Vulgaris Leaf/Stem Extract, Aspalathus Linearis Extract, Angelica Archangelica Root Extract, Malpighia Glabra (Acerola) Fruit Extract, Potassium Sorbate, Sodium Metabisulfite, Zea Mays (Corn) Oil, Beta-Carotene, Polydiethyleneglycol Adipate/IPDI Copolymer, Acrylates/Ammonium Methacrylate Copolymer, Acrylates/Methoxy PEG-15 Methacrylate Copolymer, Tocopherol

Опис

Banila Co Clean It Zero Cleansing Balm Purifying во својот состав има смирувачки и
балансирачки состојки за смирена, здрава и чиста кожа. Со изобилство на хербални растенија за отстранување на стресот, овој Балм содржи мешавина од 7 целосно природни екстракти за комфорна и здрава кожа. Banila Co Clean It Zero Cleansing Balm Purifying е создаден на брз и лесен начин да ги растопи сите нечистотии и шминка од вашата кожа. Со извонреден состав за кожата, комплетно ја чисти кожата и хидрира со само еден едноставен чекор. Перфектен прв чекор во вашата рутина за двојно чистење на лицето! Banila Co Clean It Zero Cleansing Balm Purifying е хипоалергенски чистач кој се трансформира од текстура налик на шербет во нежно масло кога се аплицира на кожата.
Креиран да ја отстрани и шминката отпорна на вода и сите нечистотии на вашата кожа со само еден чекор. Zero Balance Технологијата темелно ја чисти кожата без да ја остави сува и затегната, оставајќи ја хидрирана и свежа. Наменет за користење на секој тип на кожата, особено за сензитивна кожа.
Формулиран без присуство на:
•Парабени
•Сулфати
•Фталати
•Полиетилен
•Минерално масло
•Алкохол
•Вештачки бои

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница