Добивате 38 Поени!

Banila Co Clean it Zero Cleansing Balm Original Big Size 180ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

Користете ја шпатулата која е вклучена со балзамот. Нежно масирајте со кружни движења на сува кожа со прстите за да ја растопите сета шминка и остатоци. Додадете вода да го емулзифицира маслото и повторно масирајте. Исплакнете убаво со млака вода.
Ethylhexyl Palmitate, Cetyl Ethylhexanoate, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, PEG-10 Isostearate, Synthetic Wax, Onsen-Sui, Phenoxyethanol, Butylene Glycol, Lithospermum Erythrorhizon Root Extract, Tocopheryl Acetate, Fragrance, Ethylhexylglycerin, Water, 1,2-Hexanediol, Bambusa Vulgaris Leaf/Stem Extract, Aspalathus Linearis Extract, Angelica Archangelica Root Extract, Malpighia Glabra (Acerola) Fruit Extract, Polydiethyleneglycol Adipate/IPDI Copolymer, Acrylates/Ammonium Methacrylate Copolymer, Acrylates/Methoxy PEG-15 Methacrylate Copolymer

Опис

Најпродаваниот балзам Clean It Zero Original е создаден на брз и лесен начин да ги растопи сите нечистотии и шминка од вашата кожа. Дизајниран, имајќи ги на ум сите типови на кожа, со извонреден состав за кожата, комплетно ја чисти кожата и хидрира со само еден едноставен чекор. Перфектен прв чекор во вашата рутина за двојно чистење на лицето! Clean it Zero 3-in-1 Cleansing Balm Original е хипоалергенски чистач кој сетрансформира од текстура налик на шербет во нежно масло кога се аплицира на кожата. Креиран да ја отстрани и шминката отпорна на вода и сите нечистотии на
вашата кожа со само еден чекор. Zero Balance Технологијата темелно ја чисти кожата без да ја остави сува и затегната, оставајќи ја хидрирана и свежа.
Формулиран без присуство на:
•Парабени
•Сулфати
•Фталати
•Полиетилен
•Минерално масло
•Алкохол
•Вештачки бои

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница