Добивате 29 Поени!

Banila Co Clean it Zero Cleansing Balm Original 100ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

6 на залиха

ZERO BALANCE TECHNOLOGYTM Патентирана мешавина од активни состојки кои ефикасно ја чистат кожата темелно без да го нарушат природниот влажен баланс на кожата. Формулиран со активни ботанички состојки, вода од топли извори, Витамин Е и Витамин Ц за здрав изглед на кожата.
Користете ја шпатулата која е вклучена со балзамот. Нежно масирајте со кружни движења на сува кожа со прстите за да ја растопите сета шминка и остатоци. Додадете вода да го емулзифицира маслото и повторно масирајте. Исплакнете убаво со млака вода.
Ethylhexyl Palmitate, Cetyl Ethylhexanoate, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, PEG-10 Isostearate, Synthetic Wax, Onsen-Sui, Phenoxyethanol, Butylene Glycol, Lithospermum Erythrorhizon Root Extract, Tocopheryl Acetate, Fragrance, Ethylhexylglycerin, Water, 1,2-Hexanediol, Bambusa Vulgaris Leaf/Stem Extract, Aspalathus Linearis Extract, Angelica Archangelica Root Extract, Malpighia Glabra (Acerola) Fruit Extract, Polydiethyleneglycol Adipate/IPDI Copolymer, Acrylates/Ammonium Methacrylate Copolymer, Acrylates/Methoxy PEG-15 Methacrylate Copolymer

Опис

Најпродаваниот балзам Clean It Zero Original е создаден на брз и лесен начин да ги растопи сите нечистотии и шминка од вашата кожа. Дизајниран, имајќи ги на ум сите типови на кожа, со извонреден состав за кожата, комплетно ја чисти кожата и хидрира со само еден едноставен чекор. Перфектен прв чекор во вашата рутина за двојно чистење на лицето! Clean it Zero 3-in-1 Cleansing Balm Original е хипоалергенски чистач кој сетрансформира од текстура налик на шербет во нежно масло кога се аплицира на кожата. Креиран да ја отстрани и шминката отпорна на вода и сите нечистотии на
вашата кожа со само еден чекор. Zero Balance Технологијата темелно ја чисти кожата без да ја остави сува и затегната, оставајќи ја хидрирана и свежа.
Формулиран без присуство на:
•Парабени
•Сулфати
•Фталати
•Полиетилен
•Минерално масло
•Алкохол
•Вештачки бои

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница