Добивате 34 Поени!

Banila Co Clean It Zero Cleansing Balm Nourishing 100ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

ZERO BALANCE TECHNOLOGYTM Патентирана мешавина од активни состојки кои ефикасно ја чистат кожата темелно без да го нарушат природниот влажен баланс на кожата. Формулиран со активни ботанички состојки, вода од топли извори, Витамин Е и Витамин Ц за здрав изглед на кожата. Во својот состав содржи и Ginseng Berry и Royal Jell за дополнителна и појачана хидратација со највисока концентрација на масла.
Користете ја шпатулата која е вклучена со балзамот. Нежно масирајте со кружни движења на сува кожа со прстите за да ја растопите сета шминка и остатоци. Додадете вода да го емулзифицира маслото и повторно масирајте. Исплакнете убаво со млака вода.
Ethylhexyl Palmitate, Cetyl Ethylhexanoate, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, PEG-10 Isostearate, Synthetic Wax, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Panax Ginseng Berry Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Squalane, Phenoxyethanol, Butylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Fragrance, Ethylhexylglycerin, Panax Ginseng Root Extract, Royal Jelly Extract, Water, 1,2-Hexanediol, Bambusa Vulgaris Leaf/Stem Extract, Aspalathus Linearis Extract, Angelica Archangelica Root Extract, Malpighia Glabra (Acerola) Fruit Extract, Zea Mays (Corn) Oil, Beta-Carotene, Polydiethyleneglycol Adipate/IPDI Copolymer, Tocopherol, Acrylates/Ammonium Methacrylate Copolymer, Acrylates/Methoxy PEG-15 Methacrylate Copolymer

Опис

Banila Co Clean It Zero Cleansing Balm Nourishing во својот состав има хидратантни и навлажнувачки состојки за блескава и чиста кожа. Богат со лукс масла, овој Балм содржи највисок процент на масла од сите останати Banila Co Clean It Zero Cleansing Balms. Banila Co Clean It Zero Cleansing Balm Nourishing е создаден на брз и лесен начин да ги растопи сите нечистотии и шминка од вашата кожа. Со извонреден состав за кожата, комплетно ја чисти кожата и хидрира со само еден едноставен чекор. Перфектен прв чекор во вашата рутина за двојно чистење на лицето! Banila Co Clean It Zero Cleansing Balm Nourishing е хипоалергенски чистач кој се трансформира од текстура налик на шербет во нежно масло кога се аплицира на кожата. Креиран да ја отстрани и шминката отпорна на вода и сите нечистотии на вашата кожа со само еден чекор. Zero Balance Технологијата темелно ја чисти кожата без да ја остави сува и затегната, оставајќи ја хидрирана и свежа. Наменет за користење на секој тип на кожата, особено за сува и груба кожа.
Формулиран без присуство на:
•Парабени
•Сулфати
•Фталати
•Полиетилен
•Минерално масло
•Алкохол
•Вештачки бои

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница