25% попуст Добивате 24 Поени!

SОМЕ BY MI Propolis B5 glow Barrier Calming serum 50ml

1.590ден 1.193ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

1 на залиха

По чистење и тонирање на лицето, нанесете соодветна количина од серумо избегнувајќи ги очите и устата и масирајте го на кожата додека се впие.
Propolis Extract(73 %), Honey Extract, Glycerin, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Centella Asiatica Extract, Panthenol(10,000 ppm), Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Lactobacillus/Punica Granatum Fruit Ferment Extract, Saccharomyces/Barley Seed Ferment Filtrate, Lactobacillus/Pear Juice Ferment Filtrate, Royal Jelly Extract, Artemisia Princeps Leaf Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Coptis Japonica Extract, Malt Extract, CI 77480, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Allantoin, Adenosine, Madecassoside, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Arginine, Ceramide NP, Citric Acid, Sodium Citrate, C12-13 Pareth-9, Hydrolyzed Sclerotium Gum, Carbomer, Water, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Disodium EDTA, Fragrance

Опис

Серум кој активно работи за смирување на состојбата со акните, ја зајакнува кожната бариера и го зголемува сјајот на кожата. Во својот состав содржи 73% прополис, во комбинација со екстакт од мед, ниацинамид и пантенол, овој Propolis B5 Glow Barrier Calming Serum  ќе и овозможи на вашата кожа сериозно добар сјај. Исто така има антибактериски и антивоспалителни својства, правејќи го перфектен серум за третман на уморна и неизбалансирана кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница