30% попуст Добивате 18 Поени!

AXIS-Y New Skin Resolution Gel Mask 100ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

7 на залиха

Земете соодветна количина од маската и нанесете ја рамномерно преку целото лице, избегнувајќи ги очите и устата. Оставете ја да дејствува околу 15 минути. Потоа исплакнете темелно со млака вода.
Water, Glycerin, Methylpropanediol, Betaine, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Diglycerin, Centella Asiatica Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Laminaria Japonica Extract, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Artemisia Princeps Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Portulaca Oleracea Extract, Houttuynia Cordata Extract, Spiraea Ulmaria Extract, Hydrogenated Lecithin, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Anthemis Nobilis Flower Oil, Aniba Rosodora (Rosewood) Wood Oil, Polyglyceryl-10 Laurate, Tromethamine, Carbomer, Panthenol, Houttuynia Cordata Powder, Glyceryl Polymethacrylate, Allantoin, Glyceryl Polyacrylate, Disodium Edta, Fructooligosaccharides, Dextrin, Beta-Glucan, Ceramide NP, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Madecassoside, Propanediol, Butylene Glycol, Ethylhexylglycerin

Опис

Гел маска која е формулирана за осветлување и смирување на вашата кожа. Спакувана со моќни состојки за навлажнување и зајакнување на функцијата на кожната бариера. Филодрендонот од срцеви лисја ја регенерира и смирува безживотната и иритирана кожа додека Нацинамидот во 2%ен износ видливо ја осветлува кожата и го изедначува најзиниот тон. Наменета е за користење на секој тип на кожа, особено сензитивната и проблематичната кожа склона на акни. Се користи за третман на иритации, хиперпигментација и неизедначен тен.
Овој производ е дел од AXIS-Y 6+1+1 линијата во која секој производ е формулиран со комбинација од 6 нутритивни основни состојки (филодрендон од срцеви лисја, мадекасозид (азиска центела), див пелин (mugwort), смоква, алантоин и корен од сладок компир), една клучна состојка 2% ниацинамид и една ефективна технологија – Meadow Shield Technology – Фенолни киселини од екстракт од медуника кои помагаат во борбата со бактериите бидејки изобилуваат со антиоксиданси.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница