Добивате 26 Поени!

AXIS-Y Mugwort Pore Clarifying Wash Off Pack 100ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

17 на залиха

Со шпатулата која е вклучена со пакувањето, земете соодветна количина од маската и нанесете ја рамномерно преку целото лице, избегнувајќи ги очите и устата. Оставете ја да дејствува околу 15 минути. Потоа исплакнете темелно со млака вода.
Artemisia Princeps Extract, Kaolin, Dipropylene Glycol, Bentonite, Betaine, Phaseolus Angularis Seed Powder, Laminaria Japonica Extract, Eclipta Prostrata Leaf Extract, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Pteris Multifida Extract, Cynara Scolymus (Artichoke) Leaf Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Vigna Radiata Seed Extract, Houttuynia Cordata Extract, Cryptomeria Japonica Leaf Extract, Nelumbo Nucifera Leaf Extract, Hydrogenated Lecithin, Sodium Hyaluronate, 1,2Hexanediol, Methylpropanediol, Xanthan Gum, Glycerin, Chromium Oxide Greens, Charcoal Powder, Water, Beta-Glucan, Polyquaternium-51, Fructooligosaccharides, Allantoin, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Butylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Powder, Saccharomyces Ferment Filtrate, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil

Опис

Оваа измивачка маска содржи 61% екстракт од див пелин (mugwort) и ефективно длабински ги прочистува порите, ја смирува воспалената и иритирана кожа и нежно ги отстранува мртвите клетки од кожата со цел да открие здрав и сјаен изглед на кожата. Наменета е за третман на акнозна кожа, пори и масна кожа со нерамномерна текстура.
Овој производ е дел од AXIS-Y 6+1+1 линијата во која секој производ е формулиран со комбинација од 6 нутритивни основни состојки (азуки грав, лотос, морска трева, артичока, зелен грав и филодрендон од срцеви лисја), една клучна состојка 61% див пелин (mugwort) и една ефективна технологија – Dermatic AC3 која има за цел подобрување на состојбата со акните и подобрување на имунитетот на кожата, а се состои од екстракти од ферментиран комплекс од кедар и лисја од лотос како активни состојки.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница