Добивате 24 Поени!

AXIS-Y Dark Spot Correcting Glow Serum 50ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

124 на залиха

Нанесете од овој тонер по тонирање и чистење со чистачот. Фокусирајте се на проблематичните делови на кожата. Исто така може да се користи и како ноќна маска.
Water, Glycerin, Niacinamide, Sodium Hyaluronate, Propanediol, Erythritol, Butylene Glycol, Squalane, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Malpighia Emarginata(Acerola)Fruit Extract, Polyglyceryl-10 Laurate, Chlorphenesin, Arginine, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Glutathione, 1,2-Hexanediol, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Disodium EDTA, Hydroxyethylcellulose, Allantoin, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil

Опис

Серум на база на ниацинамид кој ги корегира темните дамки и кругови и го подобрува неизедначениот тон на кожата. Со помош на Скваланот овој серум ја задржува влажноста во кожата и ја одржува кожата блескава и здрава каде и да одите.Наменет за користење кај сензитивна и проблематична кожа склона на акни. Третира акни, масна кожа, неизедначена текстура и хиперпигментација.

Овој производ е дел од AXIS-Y 6+1+1 линијата во која секој производ е формулиран со комбинација од 6 нутритивни основни состојки (сквалан, волчји трн, алантоин, папаја, оризови трици и невен), една клучна состојка 5% Ниацинамид и една ефективна технологија – Ниацинамид + Оризови трици – состојки наменети за осветлување на кожата (ниацинамид и оризови трици) комбинирани заедно во соодветен сооднос за ефективно тонирање на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница