20% попуст Добивате 22 Поени!

AXIS-Y Daily Purifying Treatment Toner 200ml

1.399ден 1.119ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

6 на залиха

Нанесете соодветна количина и добро размачкајте низ целото лице.
Water, Centella Asiatica Extract, Aloe Barbadensis Leaf Water, Butylene Glycol, Alcohol, Sodium Hyaluronate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree Extract), Sorbitan Sesquioleate, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract, Saccharum Officinatum (Sugar Cane) Extract, Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Betaine, Salicylic Acid, Salvia Officinalis (Sage) Extract, Houttuynia Cordata Extract, Hieracium Pilosella Extract, Illicium Verum (Anise) Fruit Extract, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Nelumbium Speciosum Flower Extract, Paeonia Suffruticose Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Chlorphenesin, Ethylhexylglycerin, Sodium Citrate, Gluconolactone, Arginine, Rheum Palmatum Root Extract, Artemisis Princeps Leaf Extract, Panax Ginseng Root Extract, Carbomer, Dimethly Sulfone, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil

Опис

Axis-Y Daily Purifying Treatment Toner 200ml е дерматолошки тестиран тонер, но и Halal, Cruelty Free и Vegan friendly.

Овој тонер ја омекнува кожата и ја намалува иритацијата. Притоа ја штити од надворешни агресори на кожата и стрес.

Содржи екстркт од шеќерна трска што помага за нежна ексфолијација на мртвите клетки и притоа ја осветлува.

Екстрактот од Азиска Центела и есктрактот од чајно дрво ја балансираат и штитат кожата дополнително.

Екстрактот од Лотус придонесува за освежување, хидрирање и зголемена еластичност на самата кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница