20% попуст Добивате 24 Поени!

AXIS-Y Cera-Heart My Type Duo Cream 60ml

1.499ден 1.199ден

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

17 на залиха

Користете ја шпатувала која оди со пакувањето и земете соодветна количина од кремата. Нанесете ја сината крема на Т зоната (масните делови), додека белата крема на U зоната (сувите делови).
T Zone Cream (Blue) Water, Propanediol, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Sorbitol, Isohexadecane, Caprylic/Capric Triglyceride, Houttuynia Cordata Extract, Betaine, Centella Asiatica Extract, Glyceryl Stearate, Salvia Officinalis (Sage) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sorghum Bicolor Leaf/Stem Extract, Aspergillus Ferment, Chlorphenesin, Arginine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Allantoin, Sorbitan Sesquioleate, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Guaiazulene | U Zone Cream (White) Water, Glycerin, Butylene Glycol, Cetyl Ethylhexanoate, Ethylhexyl Stearate, Macadamia, Ternifolia Seed Oil, Isohexadecane, Sodium Hyaluronate, Ceramide NP, Sorbitol, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Sorbitan Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Microcrystalline Wax, Candelilla Cera, Centella Asiatica Extract, Sorghum Bicolor Leaf/Stem Extract, Aspergillus Ferment, Portulaca Oleracea Extract, Salicornia Herbacea Extract, Phragmites Communis Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Laminaria Japonica Extract, 1,2-Hexanediol, Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Chlorphenesin, Arginine, Carbomer, Xanthan Gum, Allantoin, Ethylhexylglycerin

Опис

“Двојна“ крема наменета за U зоната и T зоната на лицето која се прилагодува на вашата кожа преку целата година, следејќи ги потребите за хидрирана, навлажнета, потхранета и подмладена кожа со природен сјај. Може да се користи за секој тип на кожа.
Овој производ е дел од AXIS-Y 6+1+1 линијата во која секој производ е формулиран со комбинација од 6 нутритивни основни состојки (азиска центела, сирак,алантоин, пеплис, жалфија и сладок корен), една клучна состојка филодрендон од срцеви лисја + Церамиди и една ефективна технологија – Pure Medi & Sorghum – го зголемува производството на колаген и ги намалува фините линии и брчките.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница