Добивате 26 Поени!

AXIS-Y Artichoke Intensive Skin Barrier Ampoule 30ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

2 на залиха

Нанесете соодветна количина од ампулата по чистење и тонирање на лицето. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорпција.
Water, Aloe Barbadensis Leaf Water, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Centella Asiatica Extract, Glycerin, Betaine, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Alcohol, Cynara Scolymus (Artichoke) Extract, Sorbitol, Sorbitan Sesquioleate, Hieracium Pilosella Extract, Rheum Palmatum Root Extract, Althaea Rosea Flower Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Dimethyl Sulfone, Chlorphenesin, Xantham Gum, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Ethylhexylglycerin, Polyglutamic Acid, Beta-Glucan, Arginine, Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Extract, Hibiscus Esculentus Fruit Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Arctium Lappa Root Extract, Hibiscus Mutabilis Flower Extract, Corchorus Olitorius Leaf Extract, Allantoin, Carbomer, Adenosine, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil

Опис

Ампула со артичока која изобилува со моќни антиоксиданси, нутриенти и овозможува длабинска хидратација за заздравување на оштетената и иритирана кожна бариера. Фитонутриентите ги напаѓаат бактериите и полутантите и спречуваат понатамошни исфрлувања и иритации на кожата. Наменета е за секој тип на кожа, а третира сувост и нерамномерна текстура на кожата.
Овој производ е дел од AXIS-Y 6+1+1 линијата во која секој производ е формулиран со комбинација од 6 нутритивни основни состојки (азиска центела (50.000ppm, корен од репај, сладок корен, чајно дрво (200 ppm), алое вера и бамја), една клучна состојка артичока и една ефективна технологија – Hawkweed Extraction Method – станува збор за метод на ултрасонична екстракција на јастребинка, со кој се минимизира уништувањето на корисни состојки, а која има одлични антиоксидативни и антивоспалителни ефекти за целокупно подобрување на состојбата на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница