7% попуст Добивате 18 Поени!

APLB Salicylic Acid BHA Arbutin Facial Toner 160ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

8 на залиха

По миење на лицето со чистач нанесете соодветна количина и нежно тапкајте.
Water, Centella Asiatica Extract (13.5%), Butylene Glycol, Glycerin, Dipropylene Glycol, Hydroxyethyl Urea, Allantoin, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Salicylic Acid (100ppm), Arbutin (200ppm), Nelumbo Nucifera Extract, Artemisia Annua Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Saccharomyces Ferment, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Hydrolyzed Collagen, Squalane, Beta-Glucan, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Trideceth-10, Propanediol, Hydroxyacetophenone, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Styrene/Acrylates Copolymer, Citric Acid, Sodium Citrate

Опис

 Крем за лице кој што е фомулиран со арбутин и салицилна киселина, погоден за нежна ексфолијација на кожата за да се подобри тенот на кожата за да се добие подмладена кожа. Погоден е за сите типови на кожа вклучително и чуствителна. Формулиран е со патентирани состојки: SALICYLIC ARBUT CEN™ 20.9% (Salicylic acid BHA 100ppm, Arbutin 200ppm, Centella Asiatica Extract 29,6.%) во комбинација со Centella 3x Complex™( Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid).

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница