7% попуст Добивате 18 Поени!

APLB Glutathione Niacinamide Sunscreen 40ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

14 на залиха

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butylene Glycol, Ethylhexyl Salicylate, Octocrylene, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dipropylene Glycol, Niacinamide (20,000ppm), Squalane, C14-22 Alcohols, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-2 Stearate, Propanediol, Hydroxyacetophenone, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, C12-20 Alkyl Glucoside, Tromethamine, Centella Asiatica Extract (1,510ppm), Carbomer, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Uncaria Sinensis Extract, Glycerin, Adenosine, Disodium EDTA, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Hydrogenated Phosphatidylcholine, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hyaluronate, Glucose, Hydrolyzed Collagen, Sucrose Stearate, Glutathione (10ppm), Cyclodextrin, Cetearyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Beta-Glucan, Caprylhydroxamic Acid, Ethylhexylglycerin, Asiatic Acid, Asiaticoside, Madecassic Acid, Madecassoside, Tropolone, Hyaluronic Acid, Potassium Hyaluronate

Опис

СПФ крем кој што е со хемиски филтри за заштита SPF50+PA++++, ќе ви обезбеди беспрекорен изглед без да остави бели траги при нанесување. Формулиран е со ниацинамид( 20.000 ppm) , глутатион(1.000 ppm) и екстракт од centella asiatica( 29,2%) состојки кои што се пантентирани за оваа крема да биде врвен производ, за хранливост и влажност на кожата.  Исто така содржи и хијалуронска киселина и бета глукан за дополнителна хидратација на кожата.

Овој крем ќе ја заштити кожата од УВ зраците, благодарение на глутатионот и centella asiatica кожата ќе ја смири на природен начин.

По нанесување овозможува хидриран и освежен изглед на кожата без леплив слој и бели траги.

Оваа крема е со поминат тест за иритација и може да се користи и за чуствителна кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница