7% попуст Добивате 2 Поени!

APLB Glutathione Niacinamide Sheet Mask 1pcs

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

25 на залиха

По чистење на лицето нанесете тонер за да ја направите кожата помека. 2. Отворето го пакувањето и ставете ја маската нежно на лицето. 3. По 10-20 минути остранете ја маската од лицето и тапкајте нежно да се впие целосно преостанатата есенција.
Water, Centella Asiatica Extract (13.5%), Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Nelumbo Nucifera Extract, Artemisia Annua Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Saccharomyces Ferment, Niacinamide (1,000ppm), Glutathione (1,000ppm), Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Hydrolyzed Collagen, Beta-Glucan, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Squalane, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Glyceryl Stearate, Cholesterol, Propanediol, Disodium EDTA, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Inulin, Cellulose, Glucose, Fructose, Polyglucuronic Acid, Hydroxyethyl Urea, Ethylhexylglycerin, Hydroxyacetophenone, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Glycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, 1,2-Hexanediol, Carbomer, Arginine

Опис

Лист маска формулирана со глутанион (1.000 ppm), ниацинамид(20.000 ppm) екстракт од centella asiatica( 29,2%) и Centella 3x Complex™ (Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid). Одлична е за хидрирање и смирување на кожата, ќе ја ревитализира безживотната кожа и ќе и даде свеж и здрав изглед.Оваа лист маска е погодна и за чуствителна кожа благодарение на екстракотот од цика во нејзиниот состав. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница