7% попуст Добивате 14 Поени!

APLB Glutathione Niacinamide Facial Cleanser 80ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

8 на залиха

Соодветна количина од чистачот на дланки запенете со вода до созадвање на богата кремаста пена. Масирајте на лицето, а потоа темелно исплакнете со млака вода. Користете го наутро и навечер.
Water, Glycerin, Stearic Acid, Centella Asiatica Extract (8.4%), Lauric Acid, Potassium Hydroxide, Myristic Acid, 1,2-Hexanediol, Glycol Distearate, Coco-glucoside, Potassium Cocoyl Glycinate, Sorbitan Olivate, Glutathione (1,000ppm), Beeswax, Niacinamide (1,000ppm), Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Polysorbate 60, Nelumbo Nucifera Extract, Artemisia Annua Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Saccharomyces Ferment, Butylene Glycol, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Hydrolyzed Collagen, Beta-Glucan, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Dipropylene Glycol, Hydroxypropyl Methylcellulose, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Squalane, Sodium Hyaluronate, Disodium EDTA, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Cholesterol, Xanthan Gum

Опис

Пена за миење на лице  формулирана со глутанион (1.000 ppm), ниацинамид(20.000 ppm) екстракт од centella asiatica( 29,2%) и Centella 3x Complex™ (Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid). Овие состојки ќе помогнат за да се ревитализира и осветли безживотната и досадната кожа, после миењето ќе ја ја остави кожата хидрирана со свеж и здрав тен. Благодарение на екстрактот од цика во нејзиниот состав оваа пена е одлична и за чуствителна кожа. После миење не ја остава кожата сува и затегната. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница