7% попуст Добивате 16 Поени!

APLB Glutathione Niacinamide Body Wash 300ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

11 на залиха

Нанесете нежно на водена кожа, со масирање со мали кружни движења. Исплакнете со чиста вода.
Water, Sodium Laureth Sulfate, Centella Asiatica Extract (5.1%), Glycerin, Propylene Glycol, Cocamide MEA, Lauramide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Glutathione (1,000ppm), Niacinamide (1,000ppm), Citric Acid, Sodium Hyaluronate, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Glyceryl Stearate, Cholesterol, Nelumbo Nucifera Extract, Artemisia Annua Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Saccharomyces Ferment, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, 1,2-Hexanediol, Hydrolyzed Collagen, Beta-Glucan, Dipropylene Glycol, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Butylene Glycol, Styrene/Acrylates Copolymer, Xanthan Gum, Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Squalane, Polyquaternium-10, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, Chlorphenesin, Sodium Chloride

Опис

Гел за миење на тело формулиран со глутанион(1.000 ppm), на екстракт од centella asiatica(29,2%) и комбинација на Centella 3x Complex™ (Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid) и ниацинамид(20.000 ppm) е одличен за навлажнување и смирување на кожата на телото. Овој гел за миење на тело е одличен за да се отстранат сите нечистотии од телото, и воедно да ја хидрира кожата. Исто така содржи и бета глукан и халуронска киселина за да се зголеми влажноста на кожата. Погоден е и за чуствителна кожа благодарение на екстракт од цика во неговиот состав. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница