7% попуст Добивате 16 Поени!

APLB Glutathione Niacinamide Body Lotion 300ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

9 на залиха

После бањање, исушете ја кожата со пешкир и нанесете соодветна количина по целото тело
Water, Centella Asiatica Extract (12.3%), Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Glutathione (1,000ppm), Niacinamide (1,000ppm), Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Hydrolyzed Collagen, Beta-Glucan, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Nelumbo Nucifera Extract, Artemisia Annua Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Saccharomyces Ferment, Squalane, Sodium Hyaluronate, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, Hydrogenated Lecithin, Cholesterol, Xanthan Gum, Potassium Hydroxide, Disodium EDTA, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Saccharide Hydrolysate, Sorbitan Stearate, Dimethicone, PEG-100 Stearate, Stearic Acid, 1,2-Hexanediol, Chlorphenesin, Carbomer, Caprylyl Glycol

Опис

Лосион за тело формулиран со глутанион(1.000 ppm), на екстракт од centella asiatica(29,2%) и комбинација на Centella 3x Complex™ (Madecassic Acid, Asiaticoside, Asiatic Acid) и ниацинамид(20.000 ppm) е одличен за навлажнување и смирување на кожата на телото. Овој лосион за тело ќе ја зголеми еластичноста истовремено смирувајќи ја кожата, има лесна текстуа која што брзо се впива и не остава леплив слој. Поради centella asiatica во неговиот состав погоден е и за чуствителна кожа. Ќе ја прочисти и ревитализира вашата кожа на телото за свеж и здрав изглед.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница