15% попуст Добивате 11 Поени!

APIEU Pure block aqua sun gel 50ml SPF50+ PA+++

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

3 на залиха

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Water, Alcohol Denat., Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octoryylene, Butylene Glycol, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dipropylene Glycol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Caprylyl Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Adansonia Digitata Seed Extract, Isahexadecane, Ethylhexylgkycerin, Polysorbate 60, Acrylates /C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Polysorbate 80, Fragrance, Potassium Hydroxide, 1,2- Hexanediol, BHT, Disodium EDTA, Glycerin, Citrullus Lanatus (Watermelon) Fruit Extract, Phenoxyethanol, Saussurea Involucrata Extract, Potassium Sorbate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid - Contains Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional

Опис

Освежувачка СПФ крема со највисока заштита од штетните UVA и UVB зраци со SPF50+ PA+++. Со 65% геласта, чиста и нелеплива текстура која не остава бели траги и ја одржува кожата смирена и хидрирана. Во својот состав содржи екстракт од снежен лотос, екстракт од семе од баобаб и
хијалуронска киселина со ниска молекуларна маса за навлажнување и ревитализирање на уморната
и дехидрирана кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница