15% попуст Добивате 15 Поени!

APIEU Glycolic Acid Cream 50ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

5 на залиха

По чистење и тонирање на кожата, нанесете соодветна колична од оваа крема на дланките, нанесете рамномерно преку целото лице (избегнувајќи ги очите) и нежно тапкајте со дланките до целосна апсорпција. Продолжете со СПФ крем во текот на денот или користете ја како последен чекор во вашата ноќна рутина.
Betula Alba Juice, Water, Propanediol, Tromethamine, Glycolic Acid, Cetearyl Alcohol, Glycereth-26, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Butylene Glycol, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Beeswax, Dimethicone, Polysorbate 60, Cyclohexasiloxane, Sorbitan Stearate, PEG- 240/HDI Copolymer Bis-Decyltetradeceth-20 Ether, Glyceryl Stearate, Panthenol, Salicylic Acid, Artemisia Princeps Leaf Extract, Xanthan Gum, Hydroxyacetophenone, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, PEG-100 Stearate, Isohexadecane, PEG-2M, Hydrogenated Lecithin, Allantoin, Sucrose Distearate, Polysorbate 80, Adenosine, Sorbitan Oleate, Disodium EDTA, Pantolactone, Lactobacillus/Pumpkin Ferment Extract, Phenoxyethanol, Ananas sativus (pineapple) fruit Extract, Alchemilla Vulgaris Extract, Arnica Montana Flower Extract, Actinidia Chinensis (Kiwi) Fruit Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Gaultheria Procumbens (Wintergreen) Leaf Extract

Опис

Ако вашата кожа е безживотна и имате акни, вам ви е потребна крема која содржи АХА и БХА киселина и ќе ја одржува кожата мека, чиста, а истовремено хидрирана.
Оваа крема во својот состав содржи 3% гликолна киселина и 0.45% салицилна киселина со цел да ги намали акните и спречи нивната понатамошна појава. Исто така содржи и 30% брезов сок за длабинска хидратација и навлажнување на кожата.
Станува збор за уникатен третман кој не ја суши кожата, туку напротив ја остава кожата осветлена, помека, со намалени брчки и без акни!

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница