15% попуст Добивате 11 Поени!

APIEU Deep Clean Cleansing Oil 160ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

71 на залиха

Испумпајте 2-3 пати од маслениот чистач на суви дланки. Нежно масирајте на суво лице со кружни движења. Потоа натопете ги дланките со вода и повторно масирајте го лицето. Целосно исплакнете со млака вода.
Mineral Oil, PEG-8 Glyceryl Isostearate, Isopropyl Myristate, Cetyl Ethylhexanoate, Sodium Bicarbonate, Carbonated Water, Jojoba Seed Oil, Water, Ethanol, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Fragrance, Limonene, Linalool

Опис

Масло за чистење кое што ефикасно ја топи шпминката и нечистотиите од кожата. Ова масло ќе ја исчисти дури и водотпорната шминка, ќе обезбеди длабинско чистење со нежна масажа на кожата. Обезбедува освежувачко чистење без да остави мрсен финиш на лицето. Формулиран е со масло од јојоба за итензивна хидратација после чистењето за да не ја исуши кожата. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница