Добивате 36 Поени!

ANUA PEACH 70% NIACIN SERUM 30ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

23 на залиха

Нанесете соодветна количина од серумот по чистење и тонирање на лицето. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорпција
Prunus Persica (Peach) Fruit Extract (70.2%), Glycerin, Niacinamide, Butylene Glycol, Diethoxyethyl Succinate, Water, 1,2-Hexanediol, Lactobacillus Ferment, Sodium Hyaluronate, Sphingomonas Ferment Extract, Alpha-Arbutin, Melia Azadirachta Flower Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Salvia Hispanica Seed Oil, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Corallina Officinalis Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Prunus Persica (Peach) Flower Extract, Camellia Sinensis Seed Oil, Yeast Ferment Extract, Centella Asiatica Extract, Artemisia Princeps Leaf Extract, Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment, Pentylene Glycol, Polyglyceryl-10 Laurate, Betaine Salicylate, Sodium Phytate, Cellulose, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Panthenol, Polyglutamic Acid, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Polyglyceryl-10 Oleate, Sucrose Palmitate, Cyanocobalamin, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Ceramide NP, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Xanthan Gum, Fragence

Опис

Серум со екстракт од овошјето 70% Prunus Persica (праска) и 5% ниацинамид, за подобрување на тонот на кожата и минимизирање на порите на кожата Серумот е формулиран со осветлувачки, хидратантни и смирувачки состојки како алфа-арбутин, витамин Б12 и три типа на хијалуронска киселина. Во својот состав содржи розов квасец кој заедно со витаминот Б12 придонесуваат до оригинална розова боја на серумот. Вашата кожа нежно ќе се ексфолира благодарение на бетаин салицилат кој што е внимателно додаден во составот на серумот. Овој серум ќе придонесе до сјајна, хидрирана кожа со изедначен тон, не содржи алкохол, парабени, силикон и сулфати што го прави погоден за чуствителна кожа. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница